Autor Wiadomo¶æ
Polak
PostWys³any: Czw 19:57, 19 Sie 2010    Temat postu:

.
Kult Matki Bo¿ej Uzdrowicielki Chorych w Tartakowie k/Sokala


Po II Wojnie ¦wiatowej, w Zwi±zku Radzieckim, w³adze komunistyczne niszczy³y wszystko to, co by³o zwi±zane z Bogiem i Jego kultem, Próbowali dokonaæ rzeczy niemo¿liwej, mianowicie wymazaæ z ludzkich serc wiarê w Boga, ich to¿samo¶æ oraz historiê.


Nie ominê³o to równie¿ Tartakowa, miasteczka niedaleko Sokala, w którym oddawano cze¶æ i szerzono kult Matki Bo¿ej Uzdrowicielki Chorych w Cudownym Obrazie. Sposoby walki z Bogiem, przera¿a³y swoj± okrutno¶ci±. Najpierw przesiedlono mieszkañców miasteczka i okolic. Na tym jednak nie poprzestano.

Pod pretekstem braku pomieszczeñ gospodarczych, dla nowoutworzonego ko³chozu, zabrano siê do przebudowy ko¶cio³a na spichlerz zbo¿owy, tym samym dewastuj±c ¶wi±tyniê. Jednak wierni nie zostawili cudownego obrazu, wyje¿d¿aj±c zabrali to co najcenniejsze. W ten sposób obraz odnalaz³ siê w £ukawcu, w miejscowo¶ci niedaleko od Lubaczowa gdzie otoczono go nale¿n± mu czci±.

Jednak w sercach by³ych mieszkañców Tartakowa, rozproszonych po ca³ej Polsce i równie¿ tych którzy zostali w Tartakowie, nadal ¿y³a nadzieja, wspierana modlitw±, ¿e Obraz powróci na swoje prawowite miejsce.





Prawie po piêædziesiêciu latach, 15 maja 2004 roku, Matka Bo¿a Tartakowska Uzdrowicielka Chorych w Swoim Cudownym Obrazie wróci³a na dawne miejsce kultu, gdzie przez d³ugie lata, wys³uchiwa³a modlitw i uzdrawia³a chorych. Brama sanktuarium zamurowana, wydawa³oby siê na wieczno¶æ, znów zosta³a otworzona, witaj±c powrót swojej Pani. W ten sposób Matka Bo¿a, kolejny raz potwierdzi³a, ¿e walka z Bogiem jest z góry skazana na niepowodzenie.









Minê³o ju¿ prawie dwa miesi±ce od momentu kiedy cudowny obraz powróci³ do Tartakowa. W ka¿d± niedzielê, po Mszy ¦wiêtej, z rado¶ci± zauwa¿amy jak w sercach ludzi wraca pamiêæ kultu Matki Bo¿ej Uzdrowicielki Chorych. Z ró¿nych miejscowo¶ci przyje¿d¿aj± ludzie z pro¶b± o modlitwê w intencji uzdrowienia dla nich albo ich bliskich.




Grupa pielgrzymów z W³och, która bra³a udzia³ w uroczysto¶ci intronizacji obrazu, wracaj±c do domu po audiencji u Ojca ¦wiêtego, mia³a powa¿ny wypadek samochodowy. Ku wielkiemu zdziwieniu innych, wszyscy wyszli z niego ca³o, poza lekkimi obra¿eniami. Jak sami pó¼niej opowiadali, w chwili wypadku, rozmawiali o Matce Bo¿ej Tartakowskiej, Której zawdziêczaj± swoje ocalenie.



Jerzy Piotrowski
.
Orator
PostWys³any: Czw 14:18, 26 Lip 2007    Temat postu:

Jak wykonywaæ æwiczenia relaksacyjne?

Pamiêtaj, ¿e samodzielne stosowanie technik relaksacyjnych wskazane jest tylko wtedy, gdy gotowi jeste¶my przyj±æ pe³n± odpowiedzialno¶æ za w³asne prze¿ycia, emocje i ich konsekwencje w trakcie æwiczeñ.
Ka¿de æwiczenie mo¿na przerwaæ i nigdy nie nale¿y ich stosowaæ wbrew w³asnej woli !

Podczas æwiczeñ nale¿y przyj±æ wygodn± pozycjê - np. siedz±c na wygodnej kanapie, w fotelu lub le¿±c na pod³odze. Wa¿ne jest zapewnienie sobie poczucia spokoju i bezpieczeñstwa w czasie æwiczeñ. Aby zag³êbiæ siê "w siebie" konieczne jest pewne "odciêcie" od ¶wiata zewnêtrznego - tak aby nie przeszkodzi³ nam telefon, czy dzwonek do drzwi. U³o¿enie siê na ³ó¿ku nie jest najlepszym wyborem, gdy¿ grozi za¶niêciem w trakcie relaksu ...

Aby osi±gn±æ pozytywne efekty æwiczeñ nale¿y:

- jasno i w pozytywny sposób okre¶liæ cel
- wierzyæ w osi±gniêcie pozytywnego rezultatu
- wykorzystywaæ w trakcie pracy mocne strony swojej osoby
- prze¿ywaæ rado¶æ z ka¿dego nawet ma³ego kroczku naprzód
- dok³adnie i ze wszystkimi detalami wyobra¿aæ sobie wynik, który osi±gniemy.




Album 2x VCD/DVD - Æwiczenia relaksacyjne i autogenne

1. Relaks progresywny Jacobsona + Trening autogenny Schultza

Pe³ne wersje 2 æwiczeñ do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych.

Opracowanie i wykonanie: W³adys³aw Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny.

Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i L±dku Zdroju w 2004 r.

2. Jak radziæ sobie ze stresem + omówienie technik relaksacyjnych

Wyk³ad, prezentacja i omówienie w wyk. W³adys³awa Pitaka podczas Ogólnopolskich Warsztatów dla Dziennikarzy - Niepo³omice 2004).

Z wyk³adu i prezentacji dowiesz siê, ¿e: "relaksacja Jacobsona polega na wykonywaniu okre¶lonych, celowych ruchów rêkami, nogami, tu³owiem i twarz±, po to, aby napinaæ i rozlu¼niaæ okre¶lone grupy miê¶ni organizmu. Napinanie i rozlu¼nianie s³u¿y najpierw wyuczeniu zdawania sobie sprawy z ró¿nicy wra¿eñ p³yn±cych z miê¶nia napiêtego i rozlu¼nionego.

Systematyczne æwiczenia ucz± tak¿e nawyku rozlu¼niania w³asnych miê¶ni. Uczenie siê relaksu jest podobne do uczenia siê jazdy na nartach czy p³ywania.

Z treningu p³yn± okre¶lone korzy¶ci.

Oto niektóre z nich:
- przyjemne doznania i poprawa samopoczucia,
- wzmocnienie zaufania do siebie,
- zmniejszenie nadci¶nienia i poprawa pracy serca,
- lepsza praca ¿o³±dka i jelit,
- dzia³anie profilaktyczne przeciw wrzodom i k³opotom trawiennym,
- zmniejszenie nerwowo¶ci, rozwój wyobra¼ni i procesów my¶lenia.

Nazwa trening autogenny Schultza pochodzi od greckiego s³owa "autos"- sam i "genos"- pocz±tek, pochodzenie, ród. Autogenny znaczy wiêc: æwicz±cy w³asne EGO.

Ró¿nica miêdzy stanem hipnotycznym a autogennym polega na tym, ¿e w pierwszym przypadku cz³owiek znajduje siê pod wp³ywem dzia³ania hipnotyzera, a w autogenii - pod wp³ywem samego siebie.

Trening Schultza ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu wspomagaj±cym przy ró¿nego rodzaju neurozach i zaburzeniach psychosomatycznych, dolegliwo¶ciach hormonalnych, w neurologii, foniatrii, po³o¿nictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.

Metoda sprawdzi³a siê w wielu dziedzinach , m.in. w poradniach wychowawczych i ma³¿eñskich, w sporcie (przed startem) i sztuce aktorskiej i publicznych wyst±pieniach (przy opanowywaniu tremy przed wystêpami).

Obiektywne badania kliniczne (EEG, EKG) dowodz±, ¿e metoda ta wp³ywa na ³agodzenie, a nierzadko usuwa m.in. takie objawy chorobowe:

- nerwicowy czêstoskurcz serca i nerwowe po³ykanie powietrza,
- choroba wrzodowa ¿o³±dka i dwunastnicy,
- d³awica sercowa (po³±czona ze stanami lêkowymi),
- dusznica oskrzelowa,
- nerwice narz±dowe (dyskinezje dróg ¿ó³ciowych, spastyczne stany jelit, zaparcie),
- mêczliwo¶æ, migrena i moczenie nocne,
- naczynioruchowe bóle g³owy,
- nadci¶nienie têtnicze,
- nadczynno¶æ tarczycy,
- pokrzywka i ¶wi±d nerwicowy,
- ruchy przymusowe (tiki) i wymioty psychogenne,
- wegetatywne zaburzenia kr±¿enia i przewodu pokarmowego.

#



na foto: W³adys³aw Pitak po szkoleniu w towarzystwie rehabilitantek z sanatorium "Wielka Pieniawa" w Polanicy Zdroju




Koszt albumu 2xDVD = 40 z³.+ 5 z³ (koszty pocztowe) = 45,- z³ z przedp³at± na konto bankowe


rodzaj wp³aty: album 2xVCD

Wysy³ka odbywa siê w terminie 3 dni po otrzymaniu potwierdzenia z banku o wp³yniêciu w/w kwoty na wskazane konto.
~~~~~~~~~~~~

Uwaga:

wp³ata na konto powinna byæ poprzedzona zamówieniem mailowym
biuro@logos.dt.pl

lub telefonicznym (094-340-60-06)
z podaniem tytu³u zamówionego nagrania, nazwiska odbiorcy i jego adresu.

Zapraszamy
Alexis
PostWys³any: Pon 11:20, 21 Maj 2007    Temat postu: Sokal, Zabu¿e, ¯wirka, Poturzyca

.
Polskie kresy na p³ytach dvd

@@@

film pt: "Wilno z okna na Szkaplernej" pokazuje wêdrówkê rodowitej wilnianki, która po ¶mierci ojca, jako kilkuletnie dziecko, w 1954 z matk± wyjecha³a na Ziemie Zachodnie.

Po ponad 50 latach wróci³a do Wilna i razem ze stryjecznym bratem zaczê³a szukaæ ¶ladów m³odo¶ci jej rodziców i krewnych oraz swojego dzieciñstwa.

Tak jak mia³a szczê¶cie odkryæ, ¿e jej stryj nie zgin±³ w bombardowaniu Baranowicz w czasie wojny, a po jej zakoñczeniu o¿eni³ siê i wyjecha³ w 1945 r. do Polski, tak - dziêki pomocy rektora ko¶cio³a NMP Na Piaskach w Wilnie - odnalaz³a groby ojca i brata oraz dom na ul. Szkaplernej, w którym mieszka³a jako dziecko.

Film, nagrany w nowoczesnym formacie ekranowym (16:9), pokazuje wêdrówkê po cmentarzach, starych uliczkach i zau³kach Wilna, fragmenty liturgii w Ko¶cio³ach i cerkwiach, a przede wszystkim w ko¶ciele franciszkañskim i kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej.





Szczegó³owe informacje i zamówienia:

sokal2@wp.pl
tel.660-332-172



@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Film DVD dla Ciebie

Na filmie dvd (28 minut w formacie ekranowym 16:9)
niesamowita historia ludzi i cudownego obrazu
Matki Boskiej £askawej z Tartakowa k/Sokala w woj. Lwowskim



kilka fotek z tego filmu na stronie:
www.rodowy.pl/lukawiec


Zamówienia proszê sk³adaæ pod adresem:

sokal2@wp.pl

lub telefonicznie: 94-340-60-06


@@@@@@@@@@@@@@@@


Cytat:
Sokal i kresy nad Bugiem - dvd




O czym jest film?

Przepiêkne s± wnêtrza cerkwi obrz±dku grecko-katolickiego, m.in. ¶w. Piotra i Paw³a oraz ¶w. Miko³aja, w której B.Chmielnicki bra³ ¶lub.

Sporo miejsca zajmuje pobyt w ruinach pa³acu Potockich i czynnym ju¿ od 2004 r. ko¶ciele rzymsko-katolickim i cerkwi w Tartakowie.

W maju 2007 r. odby³a siê w tym ko¶ciele Msza ¶w. w dwóch jêzykach: polskim i ukraiñskim. Normalnie raz w tygodniu przyje¿d¿a ksi±dz z Czerwonogradu (dawniejszy Krystynopol) i odprawia nabo¿eñstwa w jêzyku ukraiñskim.

Na pewno du¿e wra¿enie zrobi± ujêcia klasztoru Bernardynów (obecnie znajduje siê w nim ciê¿kie wiêzienie) oraz piêkne widoki starego miasta i cmentarza w Sokalu. Wszystko jest uzupe³nione rozmowami z mieszkañcami sokalszczyzny w jêzyku polskim i ukraiñskim.


Fragmenty filmu mo¿na obejrzeæ po klikniêciu na linki:

Sokal k/Lwowa - intro do filmu:
http://rodowy.pl/video/sokal_intro.WMV

Sokal k/Lwowa -cerkiew pw. ¶w.Piotra i Paw³a:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_pp.WMV

Zabu¿e k/Sokala - cerkiew pw. ¶w. Micha³a Archanio³a:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_zab.WMV

Czas trwania filmu = 70:00 minut

Informacje i zamówienia:

sokal2@wp.pl
tel.660-332-172






Odwied¼ Sokal - miasto powiatowe w lwowskim województwie le¿±ce na prawym brzegu Zachodniego Bugu, 83 km na p³n od Lwowa.
http://sokal2.webpark.pl/
.
СОКАЛЬ

Територія, на якій потім виникло місто Сокаль, входило до Белзького удільного князівства, яке утворилося близько 1170 року і належало спочатку Волинському, а потім Галицько-Волинському князівствам.
http://sokal2.webpark.pl/
.
Сучасний Сокаль це мальовниче місто на березі Бугу, центр одного з найбільш сільськогосподарських регіонів Львівщини, населення якого складає близько 25 тис. чоловік.
http://sokal2.webpark.pl/
.

Sokalszczyzna - historia i dzieñ dzisiejszy
http://sokal2.webpark.pl/
.
Odwied¼ Sokalszczyznê - powiat w województwie lwowskim, le¿±cy nad ...
Sokalszczyzna dawniej i dzisiaj. Brak nowych postów, Sokal, Zabu¿e, ¯wirka, Poturzyca Sokal i przylegle wsie i osiedla le¿±ce nad Bugiem; historia, ...www.sokal.fora.pl/ - 23k - Kopia - Podobne strony

.
Sokal, Zabu¿e, ¯wirka, Poturzyca
Sokal i przylegle wsie i osiedla le¿±ce nad Bugiem; historia, zabytki i miejsca pamiêci; ¿ycie codzienne i ¶wi±teczne
http://www.sokal.fora.pl/sokalszczyzna-c2.html
http://www.sokal.fora.pl/sokal-zabuze-zwirka-poturzyca-f2.html
.
Klasztor oo.Bernardynów
Na wysepce na Bugu w¶ród bagien obok miasta znajdowa³ siê drewniany ko¶ció³ek z obrazem Matki Boskiej Pocieszenia, wkrótce ws³awionym ³askami.
http://www.sokal.fora.pl/klasztor-oo-bernardynow-t54.html
.
Wa¿niejsze miejscowo¶ci rejonu sokalskiego
http://www.sokal.fora.pl/wazniejsze-miejscowosci-rejonu-sokalskiego-t51.html
.
Mapy, szkice, plany, trasy turystyczne
Podzia³ administracyjny powiatu (rejonu) sokalskiego
Адміністративно-територіальний устрій Сокальського району
http://www.sokal.fora.pl/mapy-szkice-plany-trasy-turystyczne-t4.html
.

Ilkowicze, Tartaków, Komarów i okolice
¯ycie codzienne, ¶wiêta, zabytki i miejsca pamiêci, imprezy i uroczysto¶ci,
http://www.sokal.fora.pl/ilkowicze-tartakow-komarow-i-okolice-f4.html
.
Be³z, Czerwonograd, Ugniw, Wielkie Mosty
historia, zabytki, ¿ycie codzienne i ¶wi±teczne, miejsca pamiêci
http://www.sokal.fora.pl/belz-czerwonograd-ugniw-wielkie-mosty-f5.html
.

Lwów i Galicja
http://www.sokal.fora.pl/lwow-i-galicja-c4.html
.
Ukochane miasto LWÓW
historia i dzieñ dzisiejszy, zabytki i pomniki, wspomnienia i marzenia, muzyka i poezja, arty¶ci i ludzie nauki
http://www.sokal.fora.pl/ukochane-miasto-lwow-f6.html
.

Polacy na Kresach

http://www.sokal.fora.pl/polacy-na-kresach-c6.html
.
Historia i dzieñ dzisiejszy Kresów Polski
cmentarze, zabytki, imprezy, stowarzyszenia i zwi±zki, znane rodziny polskie, poszukiwania genealogiczne, turystyka
http://www.sokal.fora.pl/historia-i-dzien-dzisiejszy-f8.html
.
Wybieram siê na Ukrainê:

http://www.sokal.fora.pl/wybieram-sie-na-ukraine-t17.html

.
Sanktuaria Polskie
http://www.sokal.fora.pl/sanktuaria-c7.html
.
Jasna Góra w Czêstochowie
Historia i dzieñ dzisiejszy, pielgrzymki, szkolenia, zabytki i pami±tki, wspomnienia, informacje turystyczne
http://www.sokal.fora.pl/jasna-gora-w-czestochowie-f9.html
.
Sanktuarium Maryjne w Licheniu
Historia i dzieñ dzisiejszy, pielgrzymki, kursy-szkolenia, zabytki i pami±tki, wspomnienia, informacje turystyczne
http://www.sokal.fora.pl/sanktuarium-maryjne-w-licheniu-f10.html
.
Konferencja dla dziennikarzy : Lustracja w Ko¶ciele
http://www.sokal.fora.pl/konferencja-dla-dziennikarzy-lustracja-w-kosciele-t36.html

.
HISTORIA SANKTUARIUM W LICHENIU

http://www.sokal.fora.pl/historia-sanktuarium-w-licheniu-t40.html
.
Sanktuarium Matki Bo¿ej Sokalskiej w Hrubieszowie
historia, legendy, uzdrowienia, pielgrzymki, rekolekcje, franciszkañskie sanktuaria w Polsce
http://www.sokal.fora.pl/sanktuarium-matki-bozej-sokalskiej-w-hrubieszowie-f11.html


http://www.sokal.fora.pl/sanktuarium-matki-bozej-sokalskiej-w-hrubieszowie-t53.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group