Autor Wiadomość
(kkz)
PostWysłany: Śro 14:23, 16 Cze 2010    Temat postu:

Komorowski nie musi przepraszać Kaczyńskiego

Bronisław Komorowski (PO) nie musi przepraszać Jarosława Kaczyńskiego (PiS) za to, że zarzucił prezesowi PiS kłamstwo ws. prywatyzacji służby zdrowia - zdecydował sąd, odrzucając pozew sztabu kandydata PiS.
Komorowski - grożąc pozwem - powiedział m.in.:

Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym regularnie w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS: nie róbcie tego rodzaju świństwa, jakim jest próba uszycia butów - po gombrowiczowsku zrobienia gęby - polegającym na przyklejeniu PO i mnie łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia.

Za te słowa Komorowski został wczoraj pozwany w trybie wyborczym przez komitet Kaczyńskiego.
(kkz)
Gość
PostWysłany: Śro 14:22, 16 Cze 2010    Temat postu: Kaczyński musi sprostować nieprawdziwą wypowiedź

Jarosław Kaczyński (PiS) ma sprostować nieprawdziwą wypowiedź, że Bronisław Komorowski (PO) chce, aby służba zdrowia była sprywatyzowana - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Jednocześnie sąd zakazał prezesowi PiS rozpowszechniania tej informacji. Prawnicy Kaczyńskiego zapowiedzieli już, że odwołają się od decyzji sądu.
Kaczyński został pozwany za ubiegłotygodniową wypowiedź podczas wiecu w Lublinie, gdzie mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której - według niego - chce Komorowski.

- Chodzi o to, by podstawą była publiczna służba zdrowia, tu jest ta zasadnicza różnica, kartka wyborcza wrzucona 20 (czerwca) jest albo za tym, albo za tym - powiedział. - Sprawa służby zdrowia, prywatna, sprywatyzowana - tak jak to chce mój główny polityczny konkurent - czy też publiczna; dla niektórych, zależna od portfela, czy dla wszystkich - powiedział wtedy Kaczyński.


Sztab Komorowskiego dał Kaczyńskiemu czas do poniedziałku wieczorem, aby przeprosił kandydata Platformy. Do przeprosin nie doszło i sztab Komorowskiego w poniedziałek wieczorem złożył w sądzie pozew w trybie wyborczym.
walduś
PostWysłany: Czw 14:26, 25 Gru 2008    Temat postu:

najgorszy płemieł od Mieszka I ma POmysła

pewnie kiepskiego POmysła



Warsztaty Dziennikarskie SPL w Wągrowcu ‘ 2007 r. na 2 płytach DVD



zobacz na video: Ultimatum Renaty Beger
www.rodowy.pl/video/beger.WMV


zobacz na video: Ostatnie przemówienie i toast prezesa
www.rodowy.pl/video/majchrzak.WMV
www.rodowy.pl/video/toast.WMV



zobacz na video: Kto jeszcze składał gratulacje?
www.rodowy.pl/video/gratulacje.WMV

zobacz na video: Cały bankiet z okazji jubileuszu 15-lecia SPL
www.rodowy.pl/video/15spl.WMV



zobacz na video: Ostatnia fotka prezesa
www.rodowy.pl/video/press-foto.WMV



zobacz na video: Reportaż - rzeczywistość czy fikcja?
www.rodowy.pl/video/niczyperowicz.WMV



zobacz na video: Dlaczego Biedak jest biedny?
www.rodowy.pl/video/biedak.WMV



zobacz na video: Jak kupować temat?
www.rodowy.pl/video/piechocki1.WMV
www.rodowy.pl/video/piechocki2.WMV



zobacz na video: Jeżeli nie wiesz, co czytać...
www.rodowy.pl/video/polska-pres.WMV



zobacz na video: Ostatni śmiech Jarka
www.rodowy.pl/video/jareksmile.WMV



Kontakt dla osób zainteresowanych nagraniami 2xdvd:

biuro@logos.dt.pl
tel.094-340-60-06
tel.kom. 600-809-254
Rteyw
PostWysłany: Czw 14:21, 25 Gru 2008    Temat postu:

co jest grane?

Wytłumaczcie mi proszę jak się ma relacja Orkiestry Owsiaka/było nie bylo szczytny cel/ do prywatyzacji słuzby zdrowia.Mam naprawdę mieszane odczucie.Może się mylę?
Gość
PostWysłany: Czw 14:20, 25 Gru 2008    Temat postu:

Zgodnie z zawetowanymi ustawami, zakłady opieki zdrowotnej miały być obligatoryjnie przekształcane w spółki kapitałowe działające w oparciu o prawo handlowe. Samorządy miały otrzymać 100 proc. kapitału zakładowego, którym mogłyby dysponować. To one podejmowałyby decyzje o ewentualnej sprzedaży udziałów. Taki zapis dawał samorządom możliwość całkowitego wyzbycia się kapitału ZOZ- ów, ale także zachowania całości lub większości udziałów.

W ustawie wprowadzającej reformę określono m.in. szczegółowe zasady przekształcenia ZOZ-ów w spółki. Zakładała ona możliwość umorzenia zobowiązań publicznoprawnych przekształcającym się ZOZ- om. Spółki kapitałowe zarządzające ZOZ-ami miały otrzymywać ich nieruchomości w dzierżawę. Zapisano w niej również terminy wejścia w życie pozostałych ustaw zdrowotnych.

Ustawa o pracownikach ZOZ-ów m.in. zrównywała ich czas pracy, a tym samym wydłużała czas pracy zatrudnionych w warunkach, które mogą być szkodliwe, m.in. radiologów, patomorfologów, pracowników prosektoriów i medycyny sądowej, którzy do tej pory pracowali pięć godzin dziennie. W myśl ustawy czas pracy pracowników ZOZ-ów nie mógłby przekraczać 7 godz. 35 min. dziennie, a w przypadku pracowników technicznych, obsługi, gospodarczych i administracyjnych - 8 godz. dziennie.
Gość
PostWysłany: Czw 14:17, 25 Gru 2008    Temat postu:

- Można powiedzieć, że tutaj weto prezydenckie okazało się skuteczne i to jest dobry moment, żeby głośno powiedzieć, że w takich sytuacjach mój rząd będzie szukał nieustawowych sposobów osiągania tych samych celów - powiedział premier w świątecznym wywiadzie dla Superstacji.

Tusk podkreślił, że rząd chce "intensyfikować drogę", która "nie wymaga zmiany ustawy" i "ratować szpitale poprzez współpracę z samorządem" oraz komercjalizować placówki służby zdrowia "bez czekania na ustawy".

Jak przyznał, jest to "trochę droższa droga" i właśnie dlatego minister zdrowia Ewa Kopacz "przygotowywała równolegle pakiet ustaw zdrowotnych".

Premier przypomniał, że minister Kopacz stworzyła "plan komercjalizacji szpitali we współpracy z samorządami" i - jak zaznaczył - jest on od wielu miesięcy realizowany.

- Trochę trudniej będzie nam oddłużyć szpitale - ocenił premier.
Gość
PostWysłany: Czw 14:16, 25 Gru 2008    Temat postu:

Sejm podtrzymał w ubiegłym tygodniu weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego do trzech z sześciu ustawy zdrowotnych. Oznacza to, że ustawy nie wejdą w życie.

Prezydent zawetował w listopadzie ustawy: o zakładach opieki zdrowotnej, o pracownikach ZOZ-ów oraz ustawę wprowadzającą reformę systemu ochrony zdrowia. Były one podstawą rządowej reformy systemu ochrony zdrowia. Sejmowe prace nad nimi trwały prawie rok.
Gość
PostWysłany: Czw 14:09, 25 Gru 2008    Temat postu: Tusk ma sposób na prezydenta

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd "będzie szukał" rozwiązań innych niż ustawy, aby reformować służbę zdrowia. Jego zdaniem, może to więcej kosztować, niż gdyby były przyjęte ustawy zdrowotne przygotowane przez minister zdrowia Ewę Kopacz.
bbbn
PostWysłany: Czw 18:47, 08 Maj 2008    Temat postu:

jednak prywatyzacja?
Gość
PostWysłany: Czw 18:46, 08 Maj 2008    Temat postu: Jak Platforma zmienia zdanie o prywatyzacji

Jak Platforma zmienia zdanie o prywatyzacji
CO MÓWILI, CO MÓWIĄ TERAZ

archiwalne wypowiedzi z kampanii wyborczej, jesień 2007/ TVN24
Widmo prywatyzacji szpitali znowu wisi nad placówkami. Jaka czeka je przyszłość? Trudno powiedzieć, bo nawet ministrowie gabinetu Donalda Tuska przeczą sobie nawzajem. A politycy PiS przypominają swój spot wyborczy, w którym straszyli obywateli prywatyzacją szpitali.

Była posłanka PO Beata Sawicka, podsłuchiwana przez CBA: Na prywatyzacji szpitali będzie można zarobić
Sprawa prywatyzacji szpitali nabrała rozgłosu po tym jak CBA przedstawiło taśmy, na których była posłanka PO Beata Sawicka sugerowała "pomoc" w przetargach na szpitale po przyszłej prywatyzacji służby zdrowia. Posłanka zaproponowała funkcjonariuszowi CBA, udającemu zachodniego biznesmena, dostęp do ofert na sprzedaż atrakcyjnych placówek. Od tego pomysłu zdecydowanie odcinali się politycy Platformy Obywatelskiej.

Przed wyborami... ani słowa o prywatyzacji

PiS przypomina spot z kampanii wyborczej
Jeszcze przed wyborami uparcie twierdzili, że o sprywatyzowaniu szpitali nie mowy. Wspominali za to o przekształcaniu szpitali w spółki handlowe. Ówczesny minister zdrowia popierał ten pomysł, ale jednocześnie wysuwał obawę, że PO może zmienić koncepcje i w końcu prywatyzować szpitale. Zbigniew Religa wystąpił nawet w spocie wyborczym PiS atakującym Platformę za pomysł sprzedaży szpitali. W emitowanym przez kilka tygodni spocie, na czarnym tle pojawiał się napis "Propozycja PO - prywatyzacja szpitali". Słychać było rozmowę osoby, która dzwoni do pogotowia ratunkowego: - Halo, pogotowie? Proszę przysłać karetkę do mojego męża - mówiła kobieta. - Poproszę numer ubezpieczenia i karty kredytowej - zwracał się do niej męski głos. Spot kończył się deklaracją ministra zdrowia Zbigniew Religi: - Nie zgodzimy się na prywatyzację szpitali. W każdym kraju europejskim służba zdrowia opiera się na szpitalach publicznych. W czwartek były wiceminister zdrowia przypomniał ów spot.

Dziś... spółki handlowe

Obecnie i minister zdrowia Ewa Kopacz i czołowi politycy Platformy Obywatelskiej znowu odpierają zarzuty i podkreślają, że nie chcą prywatyzować szpitali. Jak mantrę powtarzają, że chcą jedynie przekształcić je w spółki handlowe i przekazać pod opiekę samorządom. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Dwugłos w Platformie


Aleksander Grad przyznał, że PO celowo nie mówiła o prywatyzacji

Dlatego zaskakuje wypowiedź ministra skarbu. Kilka godzin przed wystąpieniem minister Kopacz, Aleksander Grad przyznał w RMF FM, że Platforma Obywatelska celowo nie mówiła o prywatyzacji szpitali w kampanii wyborczej, bo walka o głosy wyborców rządzi się swoimi prawami. (CZYTAJ WIĘCEJ) Minister skarbu stwierdził jednak, że nie jest to oszukiwanie wyborców. I roztoczył wizję prywatyzacji szpitali, której PO konsekwentnie wypierała się przed wyborami, podkreślając jednak, że to nie rząd będzie prywatyzował, lecz samorządy. - Prywatyzacja szpitali będzie domeną samorządów lokalnych, które są organami nadzorującymi szpitale. Jeśli się zdecydują i uznają, że to jest dobre dla tej społeczności lokalnej, niech to zrobią – powiedział Grad.

A jednak prywatyzacja?

Chlebowski: nie będzie prywatyzacji szpitali

W projekcie ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, który przedstawił resort zdrowia, a nad którym pracuje komisja, mowa była o tym, że samorządom należy się 51 proc. kapitału zakładowego. Teraz mówi się o przekazaniu szpitali pod zarząd samorządu w całości. Oznacza to, że daje im się prawo decydowania o tym, co dalej z placówkami. Mogą je więc prywatyzować nawet w całości. Jednak zdaniem Chlebowskiego nie ma obawy, że samorządy będą sprzedawać lub likwidować szpitale, ponieważ muszą one działać na rzecz swoich mieszkańców. - Nie ma obawy, by działały na szkodę mieszkańców swojego regionu, bo będą rozliczani z tego w wyborach - podkreślił.

mpj//mat

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group