Forum - Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki - Strona Główna - Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki -
Public Relations - kursy i szkolenia - oferty terapeutyczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystąpienia publiczne a kultura osobista prelegenta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum - Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki - Strona Główna -> Pochwała sukcesu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kkol
Gość






PostWysłany: Pią 13:29, 13 Lut 2009    Temat postu: Wystąpienia publiczne a kultura osobista prelegenta

Na udane wystąpienie publiczne, prezentację lub przemówienie składa się wiele elementów. Podstawową sprawą jest mieć do powiedzenia coś interesującego dla słuchaczy. Przydadzą się też zrozumiałe i miłe dla oka slajdy. Wszystko to jednak na nic, gdy mówca nie będzie w stanie zapanować nad swoim zachowaniem.

Oto 10 najczęstszych błędów w zachowaniu prelegentów oraz wskazówki jak ich uniknąć.

błąd 1 — mówienie do tablicy

Stój zawsze przodem lub bokiem do widowni. Wtedy głos najlepiej się rozchodzi i słuchacze są w stanie zrozumieć o czym mówisz. Gdy się odwrócisz, głos jest stłumiony i najlepiej rozumie cię wtedy tablica na której właśnie piszesz. Jeśli chcesz napisać coś na flipcharcie, który stoi za tobą, przestań mówić i wtedy pisz. Nie martw się o słuchaczy. Nie zaczną się nudzić, chyba że zaczniesz przepisywać na tablicy „Pana Tadeusza”. W milczeniu napisz to co chcesz, odwróć się i kontynuuj.


błąd 2 — pozowanie do fotografii klasowej

Czasem zdarzy się, że występujesz równocześnie z innym osobami. Prowadzisz szkolenie z koleżanką lub wspólnie z kolegą z działu prezentujecie wasz nowy projekt. Podstawowa zasada — nie zasłaniaj tej drugiej osoby. Nie pchaj się do pierwszego rzędu. Zasłanianie innej osoby przeszkadza publiczności w śledzeniu treści prezentacji, ponieważ publiczność zamiast skupiać się na przekazie, koncentruje się na ruchu lub na zgadywaniu co robi osoba z tyłu. Zasłanianie sobą drugiego mówcy jest też źle odbierane („o, facet ma parcie na szkło”) i może zepsuć całą reputację jaką posiadasz wśród słuchaczy, zwłaszcza jeśli ta druga osoba jest im bardziej znana lub bardziej przez nich lubiana.

błąd 3 — lans podczas prezentacji zespołowej

Gdy występujesz z drugą osobą, robisz to na dobre i na złe. Oznacza to, że nie możesz lansować się kosztem tej osoby. Jeśli mówi ona, musisz poświęcić jej swoją uwagę. Nie pisz w tym czasie na tablicy informacji do kolejnego segmentu spotkania, nie segreguj notatek, nie stukaj w klawiaturę, nie reguluj rzutnika. Te działania ogromnie dekoncentrują widownię, która nie wie na kogo ma patrzeć i w efekcie przestaje słuchać. Jeśli i ty będziesz patrzeć na mówiącego kolegę, publiczność podąży za twoim wzrokiem i skupi się na tym, co chcecie jej przekazać. Ponadto unikniesz w ten sposób podejrzenia o nadmierne lansowanie się kosztem drugiej osoby. Publiczność nie lubi takich mówców, a tym bardziej nie lubią ich inni prelegenci.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prelegent
Gość






PostWysłany: Pią 13:32, 13 Lut 2009    Temat postu: prelegent bez spodni

błąd 4 — efekt prelegenta bez spodni

Niepewni siebie prelegenci lubią otaczać się różnymi przedmiotami. Mogą to być zarówno własne rekwizyty związane z tematem wystąpienia, jak i miejscowe wyposażenie, na czele z komputerami, rzutnikami, statywami od mikrofonów, mównicami i stołami prezydialnymi. Te ostatnie są szczególnie zdradliwe, ponieważ po pierwsze skracają twoją postać, po drugie wywołują skojarzenia z serią żartów o prezenterach telewizyjnych prowadzących program bez spodni/spódnicy. Umieść rekwizyty za sobą lub obok siebie. Twoja cała sylwetka i gestykulacja pomogą ci przekonać słuchaczy o twoim zainteresowaniu tematem, uczciwym podejściu do wystąpienia oraz osobistych zdolnościach (pewności siebie).

błąd 5 — człowiek-orkiestra

Jeśli w czasie wystąpienia chcesz wydać inny dźwięk niż mowa (pstrykasz palcami, klaszczesz, rzucasz czymś, uruchamiasz jakieś urządzenie, śmiejesz się), przerwij na tę chwilę mówienie i zrób to co chcesz zrobić. Albo mówisz, albo pstrykasz. Nie jesteś na jarmarku. Tylko tam publiczność oczekuje i oklaskuje człowieka-orkiestrę, który gra równocześnie na kilku instrumentach. W innych sytuacjach jarmarczne sztuczki zupełnie nie pasują, ponieważ nie budują twojej reputacji jako eksperta. Jako showmana zresztą też nie.

błąd 6 — pokazywanie wszystkich asów od razu

W wystąpieniach biznesowych zbędne rekwizyty rozpraszają uwagę widowni, odwracają ją od twojej osoby i tego co jej przekazujesz. Jeśli akurat nie używasz rekwizytu, ukryj go przed wzrokiem publiczności, Wyjmij go tuż przed użyciem, a potem od razu z powrotem schowaj. W teatrze strzelba powieszona na ścianie w pierwszym akcie musi wystrzelić w ostatnim — i tam jest to dobra zasada, ponieważ wciąga w akcję sztuki. Ty raczej postępuj jak sztukmistrz, który pokazuje pusty kapelusz tuż przed wykonaniem sztuczki, a nie pół godziny wcześniej.

błąd 7 — człowiek-wiatrak

Naczelna zasada jest taka: bogata, wystudiowana gestykulacja jako podkreślenie przekazu słownego działa jedynie w przypadku zaawansowanych prelegentów. Mówcy o mniejszym doświadczeniu szybko tracą kontrolę nad własnymi rękami i zaczynają machać nimi desperacko na wszystkie strony. Efekt — publiczność ocenia prelegenta jako totalnego amatora, który nie tylko nie umie przemawiać, ale pewnie też jego przekaz jest pozbawiony wartości. Jeśli koniecznie chcesz użyć jakichś gestów, ogranicz swój zasięg do obszaru od wysokości pępka do wysokości ramion i gestykuluj naturalnie, podążając za swoimi normalnymi emocjami. Gesty nad głową są bardzo ekspresyjne, dlatego w kontekście biznesowym są odbierane jako sztuczne i przesadzone. Gestów w obszarze poniżej wysokości pępka nie używaj w ogóle, bo wyglądają nieestetycznie, a garbienie się zabija aurę profesjonalizmu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kolp
Gość






PostWysłany: Pią 13:37, 13 Lut 2009    Temat postu:

błąd 8 — deptanie kapusty

Podczas wystąpienia stój w miejscu. Jeśli musisz zmienić miejsce, zrób to spokojnym krokiem. Niech zmiana miejsca wynika z treści wystąpienia (np. podchodzisz po ukryty rekwizyt, do tablicy, podkreślasz inny punkt widzenia).

Nie jesteś też tancerzem, żeby szaleć po całej dostępnej przestrzeni. Stojąc w miejscu masz absolutny zakaz bujania się, dreptania w miejscu oraz opierania się o jakikolwiek mebel widoczny w zasięgu wzroku (mebel też jest rekwizytem i posługiwanie się nim to wyższa szkoła jazdy – możesz się tego nauczyć, ale najpierw opanuj podstawy sztuki publicznego występowania).

Nie depczesz kapusty, żeby chodzić w niewielkim kółeczku. Gdy już uda ci się stać spokojnie w miejscu, wyprostuj się i rozluźnij ciało. Będziesz wyglądać jak pewny siebie profesjonalista, a nie jak sztywny wieszak – Twój luz i pewność siebie udzielą się widowni, która zacznie postrzegać cię jako osobę która wie o czym mówi.

błąd 9 — ręce w rozporku

Jednym z najbardziej tragicznych widoków podczas prezentacji lub konferencji jest mówca, który trzyma ręce na wysokości rozporka, z jedną ręką zaciśniętą na nadgarstku drugiej, a do tego jeszcze rusza palcami…

Miej wolne i widoczne ręce, chyba że celowo trzymasz w nich jakiś rekwizyt. Ręce powinny być z przodu lub z boku ciała, luźne lub lekko złączone.

błąd 10 — mnóstwo notatek w rękach

Przypomnij sobie, jak w szkole odpowiadając przy tablicy ściskałeś nerwowo zeszyt. Mogłeś do niego zajrzeć?

Nie, miętosiłeś go tylko bez sensu.

A teraz przypomnij sobie jak ostatnio opowiadałeś znajomym o wakacyjnym wyjeździe.

Trzymałeś coś w rękach?

Nie, miałeś swobodne ręce, chyba że celowo trzymałeś w nich pokazywane właśnie zdjęcia.

Zatem — jak chcesz się czuć w trakcie wystąpienia? Jak w szkole czy jak w gronie dobrych znajomych?

Nie trzymaj więc w rękach kartek, notatek ani materiałów, jeśli ich nie używasz w tej konkretnej chwili.

Przeczytaj z nich to, co masz do przeczytania, a następnie odłóż na stolik. Jeśli w ogóle mówisz z głowy, konspekt miej z boku — w rękach do niczego ci się nie przyda.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 288
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 16:25, 17 Mar 2009    Temat postu:


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak

Konferencja Kościół bez Tajemnic, która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
foto: Tatiana Pitak




foto: Władysław Pitak

Projekcją filmu Macieja Gawlikowskiego "Zastraszyć księdza" rozpoczęła się w czwartek po południu w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu (Wielkopolskie) konferencja "Kościół bez tajemnic", poświęcona głównie lustracji w Kościele, a także wyzwaniom, jakie stoją przed dziennikarzami we współczesnym świecie.



foto: Władysław Pitak

Do Lichenia przyjechało ok. 70 dziennikarzy lokalnych i regionalnych gazet, telewizji i rozgłośni radiowych z całego kraju. Konferencja zakończy się w sobotę.

Tuż po projekcji filmu, opowiadającego o inwigilacji krakowskich duchownych przez SB, uczestnicy licheńskiej konferencji spotkali się z jego realizatorem Maciejem Gawlikowskim, który opowiedział o swojej pracy przy tym dokumencie.



foto: Władysław Pitak


foto: Tatiana Pitak

"Pierwszą konferencję z cyklu, który zatytułowaliśmy +Kościół bez tajemnic+, zorganizowaliśmy rok temu. Szukaliśmy wówczas odpowiedzi na pytanie: czy i jak pisać o sprawach trudnych dla Kościoła. W tym roku z jedną z takich spraw - problemem lustracji - zmierzymy się" - powiedział rzecznik prasowy licheńskiego sanktuarium, marianin ks. Zbigniew Krochmal.



foto: Władysław Pitak

Dodał, że podejmując temat lustracji w Kościele, organizatorzy odpowiedzieli na oczekiwania dziennikarzy, którzy byli uczestnikami pierwszej konferencji. Dziennikarze pytani o to, co by ich interesowało w tym roku - w zdecydowanej większości wskazali na ten właśnie problem.



foto: Władysław Pitak

Konferencja Kościół bez Tajemnic, która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Ks. Adam Boniecki. foto: Władysław Pitak


foto: Tatiana Pitak

Na foto: Marek Lasota z IPN i Władysław Pitak z LOGOS-u


foto: Władysław Pitak

Na foto: ks. Adam Boniecki i Tomasz Terlikowski


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


foto: Tatiana Pitak

Na foto: Władysław Pitak i Tomasz Terlikowski

Konferencja Kościół bez Tajemnic, która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
foto: Tatiana Pitak



W piątek z dziennikarzami spotkali się: historyk IPN Marek Lasota, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki, publicysta Tomasz Terlikowski, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch.



foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


Konferencja Kościół bez Tajemnic, która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak

Konferencja "Kościół bez tajemnic" odbyła się pod medialnym patronatem Polskiej Agencji Prasowej, a honorowy patronat nad nią sprawuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. (PAP)



foto: Władysław Pitak


foto: Władysław Pitak

Konferencja : Kościół bez Tajemnic, która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Kopia obrazu Matki Boskiej Licheńskiej w kaplicy papieża Jana Pawła II
foto: Władysław Pitak



foto: Władysław Pitak

Konferencja : Kościół bez Tajemnic, która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Basia Głowinkowska i Tatiana Pitak przy łożu, w którym sypiał papież Jan Paweł II.
foto: Władysław Pitak




foto: Tatiana Pitak

Konferencja i warsztaty dziennikarskie: Kościół bez Tajemnic , która odbyła się w dniach 26-28.04.2007 w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Władysław Pitak za biurkiem papieża Jana Pawła II.
foto: Tatiana Pitak


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 288
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 21:50, 13 Lut 2010    Temat postu:

Film na dvd pt: PRZENOSINY Cudownego Obrazu 2 lipca 2006 r. - Licheń




Modlitwa zawierzenia rodziny Matce Boskiej Licheńskiej



Menu na płycie dvd:

FILM

1. Czuwanie w kościele św. Doroty
2. pożegnanie w kościele św. Doroty
3. Procesja z Cudownym Obrazem
4. Msza św.
5. Wprowadzenie obrazu do bazyliki
6. Zakończenie uroczystości

DODATKI

Wizytówka Sanktuarium

Łączny czas 100 min.




"Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła,
że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana" (Łk 1, 45)




Matko Zbawiciela, bądź Gwiazdą nadziei i jedności
w naszej codziennej pielgrzymce
do domu Ojca w niebie. Amen.





Zamówienia:

[link widoczny dla zalogowanych]
tel. 660-332-172


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anabel
Gość






PostWysłany: Pią 8:15, 24 Wrz 2010    Temat postu:

Zadbaj o dobry nastrój
----------------------------
Gdy się stresujesz, Twój oddech staje się szybki i płytki. To prowadzi do niedotlenienia całego organizmu, a przede wszystkim mózgu. Jeśli stres się utrzymuje, pojawiają się uczucie osamotnienia, depresja, trudności z pamięcią i koncentracją. To efekt działania kortyzolu, hormonu stresu, którego wysoki poziom blokuje produkcję dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za dobre samopoczucie. Dodatkowo długotrwały stres zaburza proces wydzielania estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. W efekcie owulacja i miesiączka są nieregularne. Co więcej, możesz mieć nawet trudności z zajściem w ciążę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anabel
Gość






PostWysłany: Pią 8:15, 24 Wrz 2010    Temat postu:

Zadbaj o dobry nastrój
----------------------
Gdy się stresujesz, Twój oddech staje się szybki i płytki. To prowadzi do niedotlenienia całego organizmu, a przede wszystkim mózgu. Jeśli stres się utrzymuje, pojawiają się uczucie osamotnienia, depresja, trudności z pamięcią i koncentracją. To efekt działania kortyzolu, hormonu stresu, którego wysoki poziom blokuje produkcję dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za dobre samopoczucie. Dodatkowo długotrwały stres zaburza proces wydzielania estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. W efekcie owulacja i miesiączka są nieregularne. Co więcej, możesz mieć nawet trudności z zajściem w ciążę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pynio
Gość






PostWysłany: Sob 20:19, 21 Lip 2012    Temat postu:

Władysław Pitak to kompetentny i kulturalny trener, który w naszym ośrodku prowadził szkolenie dla pracowników. To było szkolenie na temat relaksu i radzenia sobie ze stresem zawodowym oraz technik rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy. Fachowo to nazwałem, bo tak mam napisane w zaświadczeniu, jakie otrzymałem po zakończeniu szkolenia. Takie szkolenia powinny się odbyć we wszystkich zakładach pracy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum - Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki - Strona Główna -> Pochwała sukcesu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin